Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cumartesi

19°/ 10°

Pazar

18°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

13°/

Çarşamba

16°/

Perşembe

17°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Metal işçilerine destek yağıyor!

Metal işçilerinin, üretim durduran hak arama mücadelesine bir destekte Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Bursa Şubeler Platformu üyelerinden geldi.

Yayınlanma:

Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen KESK Bursa Şubeler Platformu üyeleri adına açıklama yapan, KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Güney Özkılınç, Renault işçilerinin toplu iş sözleşmesini kabul etmeyerek direniş başlattığına işaret etti. Renault işçilerinin emeklerine sahip çıkmak, haklarını geliştirmek için başlattıkları mücadeleye, başka fabrikalardan çalışan işçilerden destek geldiğini kaydeden Özkılınç, “TOFAŞ, COŞKUNÖZ derken bugün MAKO’da direniş başladı. Binlerce işçinin iş durdurduğu süreç, grev yasakları, işten çıkarma tehditleri ve provokasyonlarla Bursa halkını, Bursa’nın diğer emekçilerini direnişten uzak tutma çabaları, bu direnişleri durduramayacaktır” dedi.

TALEPLERİN KARŞILANMASINI İSTİYORUZ!

Yaşanan bu sürecin sendikal demokrasiyi ortadan kaldıran sendikalar için sonun geldiğini dile getiren Güney Özkılınç, “KESK Bursa Şubeler Platformu olarak belirtmek isteriz ki sendikalar işçilerin ve emekçilerin hakkını savunan, onların iradesine uygun biçimde hareket etmesi gereken örgütlerdir. Metal işçilerinin talepleri, emekten yana olan tüm sendikalar tarafından desteklenmesi gereken taleplerdir” diye konuştu. Metal işçilerinin yanlarında olduklarını dile getiren Özkılınç sözlerini şöyle sürdürdü: “Metal işçilerinin talepleri olan: işten atmama garantisi verilmesini, sendika temsilciliğinde işçilerin şuan sözcülüğünü yapan ve işçilerce seçilen temsilcilerin olmasını, aynı sözleşmeye dahil olan iş yerlerinde ücretlerin arttırılmasını, işçilerin temsilcileriyle birlikte protokol altına alınan taleplerinin kamu emekçileri sendikaları olarak karşılanmasını istiyoruz. Metal işçilerinin haklı direnişi, bizim direnişimizdir.” 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler