Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cumartesi

19°/ 10°

Pazar

18°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

13°/

Çarşamba

16°/

Perşembe

17°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

 Nilüfer parkları hem dedelere, hem torunlara hizmet veriyor 

Nilüfer Belediyesi'nin Dumlupınar Mahallesi’ne kazandırdığı Ihlamur Parkı ve Koşu Yolu, yeni düzenlemelerle bölge halkı için câzibe merkezi haline geldi. 

Yayınlanma:
 Nilüfer parkları hem dedelere, hem torunlara hizmet veriyor 

Yeşil alan ve 275’e ulaşan park sayısıyla Türkiye’ye örnek olan Nilüfer Belediyesi, mevcut parkları yenileyip mahalle halkının taleplerine cevap veriyor. Nilüfer Belediyesi, Dumlupınar Mahallesi Yaprak Sokak’ta bulunan Ihlamur Parkı ve Koşu Yolu’nu yenileyerek hizmet kalitesini artırdı. Yaklaşık bin 500 metrekare alana sahip olan parkta yeniden çimlendirilen 510 metrekare yeşil alan bulunuyor. Parktaki 110 metre koşu yolunun da zemini değiştirilerek kullanıma elverişli hâle getirildi. Spor âletleri ve oyun gruplarının yenilendiği Ihlamur Parkı ve Koşu Yolu’na çeşitli peyzaj bitkileri de ilâve edilerek yeni bir görünüme kavuşturuldu. 

Mahalle halkı, yeni düzenlemelerle parkın daha kullanışlı hale geldiğini belirterek, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ettiler. 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler