Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Perşembe

12°/

Cuma

16°/

Cumartesi

19°/

Pazar

19°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, eğitim neferlerinin gününü kutladı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Fertur İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek, eğitim camiasının neferlerinin Öğretmenler Günü'nü kutladı. Okulda görev yapan bazı eğitimcilerin, bir zamanların öğrenci öğretmeni, şimdi ise meslektaş olduğunu öğrenen Başkan Dündar, Öğretmenler Günü için hazırlanan pastayı bu öğretmenler ile birlikte keserek 24 Kasım'ı onlar için unutulmaz kıldı.

Yayınlanma:

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkenin geleceği olan gençleri yetiştiren öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde unutmadı. Bu anlamlı günde öğretmenleri yalnız bırakmayan Başkan Dündar, Fertur İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmenler ile bir araya geldi. Okul idarecileri ve öğretmenler tarafından karşılanan Başkan Dündar, öğretmenler odasında bir araya geldiği öğretmenlerin gününü kutlayarak, günün anısına hediyelerini takdim etti. “Geleceğimizin mimarı, meslekleri ile ülkemizin geleceğini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” diyen Dündar, öğretmenlerin değerinin sadece bir gün değil, her gün bilinmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Eski Öğrencileri ile Aynı Okulda Öğretmenlik Yapıyorlar

Öğretmenlerle yaptığı sohbet esnasında okulda görev yapan bazı öğretmenlerin mezun ettikleri eski öğrencileriyle birlikte şimdi aynı okulda meslektaş olarak çalıştıklarını öğrenen Başkan Dündar, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan pastayı, eskinin öğrenci ve öğretmenleri, şimdinin ise meslektaşları olan bu öğretmenler ile birlikte kesti.

İLGİLİ HABER Bursa’da Batan Gemiden Çıkarılan Hüseyin Tutuk’un Cenazesi Adli Tıp Kurumu’na Getirildi
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Fertur İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek, eğitim camiasının neferlerinin Öğretmenler Günü'nü kutladı. Okulda görev yapan bazı eğitimcilerin, bir zamanların öğrenci öğretmeni, şimdi ise meslektaş olduğunu öğrenen Başkan Dündar, Öğretmenler Günü için hazırlanan pastayı bu öğretmenler ile birlikte keserek 24 Kasım'ı onlar için unutulmaz kıldı.

Hayatının en özel Öğretmenler Günü’nü yaşadığını ifade eden Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Selma Vatan, “Öğretmenlik hayatımda 21’inci yılımı doldururken, eski bir öğrencim olan Gonca Gül öğretmen ile aynı okulda görev yapan meslektaş olarak Öğretmenler Günü’nü kutluyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bir öğretmen olarak en büyük hediyeyi bugün aldığımı düşünüyorum. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a da bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

7 yıllık Rehberlik Öğretmeni olan Gonca Gül öğretmen de, “Öğrencilik hayatımda çok sevdiğim öğretmenim Selma Vatan ile şuan meslektaş olarak aynı okulda görev yapıyor olmak bana büyük mutluluk veriyor. Mustafa Başkanımız sayesinde bu Öğretmenler Günü, bizim için daha da unutulmaz oldu” diye konuştu.

Mezun Olduğu Okula Öğretmen Olarak Döndü

16 yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatih Yaşar da, meslek hayatındaki en güzel Öğretmenler Günü’n geçirdiğine vurgu yaparak, “Öğrencilik yıllarımda acaba bir gün öğretmen olur ve öğretmenlerimle birlikte aynı okulda görev yapabilir miyim diye düşünüyordum. Bunu gerçekleştiremedim ancak eski bir öğrencim ile aynı okulda meslektaş olmanın gururunu yaşadım. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar da, okulumuzu ziyaret ederek Öğretmenler Günümüzü daha anlamlı hale getirdi” dedi.

Fatih öğretmenin eski bir öğrencisi olan ve öğretmenlik mesleğinde henüz ilk yılını yaşayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Gülsüm Efe de, “Bir zamanlar öğrenci olduğum okulda şimdi öğretmen olarak görev yapıyorum ve eski öğretmenim Fatih Hoca ile meslektaş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İlk Öğretmenler Günümü de Başkanımız Mustafa Dündar ile birlikte kutlamaktan dolayı da çok mutluyum” diye duygularını dile getirdi.

Dündar’dan Öğrencilere Nasihatler

Bir zamanların öğrenci öğretmeni şimdinin ise meslektaşları olan öğretmenleri tebrik eden Başkan Dündar, bu güzel tesadüfün ve elde edilen başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini ifade etti. Başkan Dündar, öğretmenlerle görüşmesinin ardından okuldaki sınıfları gezerek öğrenciler ile bir araya geldi. ‘Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız’ dediği öğrencilere, derslere çok çalışmaları ve öğretmenlerinin sözlerini dinlemeleri konusunda nasihatlerde bulunan Başkan Dündar, öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti. Okulda eğitim gören öğrenciler de sevgi gösterileriyle karşıladıkları Başkan Dündar’a çiçek verdi.  

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler