Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Teoman Özalp Parkı Ve Gençlik Merkezi Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Teoman Özalp Parkı ve Gençlik Merkezi'ni yenileyerek halkın hizmetine sundu.

Yayınlanma:

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hamitler Mahallesi’nde bulunan Teoman Özalp Parkı ve Gençlik Merkezi‘nin bakım ve restorasyonunu tamamlayarak bugün resmi açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da katılım gösterdi.

Hamitler Mahallesi‘nin sakinleri, parkın ve gençlik merkezinin yeniden hizmete girmesiyle bir araya geldi. Hamitler Mahalle Muhtarı Hüsamettin Aşkın, açılışta yaptığı konuşmada, “Belediyemizin yapmış ve restore etmiş olduğu park için teşekkür ederiz. Mahallemizin oksijen deposu için adına teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER BATUHAN A Gemisinin Enkazındaki Arama Çalışmaları Sonlandırılıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Teoman Özalp Parkı ve Gençlik Merkezi'ni yenileyerek halkın hizmetine sundu.

Açılışta konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Başkanımıza ‘böyle güzel bir parkımız var, 20 yıldır yapılmıyor’ dedik. Kıymetli başkanım 1 hafta sonra bu parka gelip ‘muhtarım burayı düzenlememiz lazım’ dedi. Yaklaşık 12 mahalle için bu parkı yapmalıyız dedik. Herkesin huzurunda sizlerin adına Başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Sizler için su ile alakalı bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Her sokakta, caddede izimiz var. 17 ilçede 1060 mahalleye dokunduk. Birilerinin anlatacak bir şeyleri yok. Anca gülümseyin şuradasınız. Sadece slogan. Diğer partilerin sahada anlatacak hiçbir şeyleri yok. Bizim projelerimize engel olmaya çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.

Bursa’nın nüfusunun 7 kat arttığını belirten Aktaş, çöpün yüzde 75’ini ekonomiye kazandıracaklarını ve 100 bin kentsel dönüşüm hedeflediklerini söyledi. Ayrıca “Kentsel dönüşüm konuşan CHP’li duydunuz mu? BURKENT diye bir şirket kurduk. Birçok şehir plancısı çalıştırıyoruz. Beşyol, 75. yıl, Yiğitler, Arabayatağı, Akpınar her yere yeni kentsel dönüşüm gelecek. Biz bu işe adanmışız.” dedi.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler