TSK'dan flaş El Bab açıklaması

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jetler Suriye'nin Bab, Bzagah ve Kabr al Mukri bölgelerinde terör örgütü DEAŞ hedeflerine harekat düzenledi. Karargah olarak da kullanılan 21 bina, silah yüklü 3 araç, silah deposu ile teröristlerin gizlendiği tünel imha edildi, 9 terörist etkisiz hale getirildi. El-Bab'da, silahlı insansız hava aracıyla DEAŞ üyesi 3 terörist etkisiz hale getirildi Öte yandan Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklardan atılan bildirilerde El-Bab ve civarındaki sivillerin DEAŞ terör örgütü unsurlarının bulunduğu bölgelerden uzaklaşmaları ve güvenli bölgelere geçmeleri yönünde uyarılarda bulunuldu.

TSK'dan flaş El Bab açıklaması
Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları,  Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Suriye'nin Bab, Bzagah ve Kabr al Mukri  bölgelerinde, aralarında karargahların da bulunduğu terör örgütü DEAŞ'a ait 21  binayı, silah yüklü üç aracı, silah deposu ile tüneli imha etti, 9 teröristi  etkisiz hale getirdi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta  olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut  güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla Suriye'nin  kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan harekat devam ediyor.
Harekatın 110'uncu günde, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jetler  Bab, Bzagah ve Kabr al Mukri bölgelerinde, terör örgütü DEAŞ hedeflerine yönelik  harekat düzenledi. Harekatla, aralarında karargah olarak da kullanılan 21 bina,  silah yüklü üç araç, silah deposu ile teröristlerin gizlendiği tünel imha edildi.  Hava harekatlarında 9 terörist etkisiz hale getirildi.


TSK'dan son dakika açıklaması
Silahlı insansız hava aracıyla da El-Bab'da DEAŞ üyesi üç terörist  etkisiz hale getirilirken, silah yüklü bir araç imha edildi.
Harekat kapsamında, El-Bab ve civarındaki sivillerin çatışmalardan  etkilenmemesi, masum insanların can ve mal kayıplarının önlenmesi için Hava  Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklardan çok sayıda bildiri atıldı.  Bildirilerde, sivillerden DEAŞ terör örgütü unsurlarının bulunduğu bölgelerden  uzaklaşmaları ve güvenli bölgelere geçmeleri istendi.
Terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılan bölgelerdeki aramalarda bugüne kadar  2 bin 58 el yapımı patlayıcı ile 42 mayın etkisiz hale getirildi.
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326