Türkiye'nin gözü Bursa'ya kilitlendi

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi açılışı için Bursa'ya bugün gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve 7 bakan eşlik ediyor.

Türkiye'nin gözü Bursa'ya kilitlendi

 Maliyeti ve kamulaştırma bedelleri toplam 10 milyar doları bulan İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi'nin açılışı için Bursa'ya gelen Cuhurbaşkanı Erdoğan, beraberinde yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u da getiriyor.

Bugün saat 15.30'da otoyolu açacak olan Erdoğan, ardından Bursa Şehir Hastanesi'ni hizmete açacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 19.00'da Merinos AKKM'de AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenecek teşkilat yemeğine katılacak. 

Teşkilat yemeğine eski milletvekilleri, eski belediye başkanları, eski ilçe başkanları ile çok sayıda partili katılacak.

Yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatta görev yapmış partilileri dinleyecek. Bursa'nın sorunlarının masaya yatırılacağı mini zirve de gerçekleşecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz Açıkgöz
Yılmaz Açıkgöz - 4 yıl Önce

Bu kilise açma sakızı muhalefete niye verildi.

ayhan aydın
ayhan aydın - 4 yıl Önce

sürekli 100 km. ile gitsen bile 4 saat tutar.hesap hatası mı var

Cemal cakin
Cemal cakin - 4 yıl Önce

Alllah baskanimizauzun umur versin

SIRADAKİ HABER