Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Yıldırım Belediyesi Ambalaj Atıklarını Ekonomiye Kazandırıyor

Yıldırım Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ayda 300 tonun üzerinde ambalaj atığını ekonomiye kazandırıyor.

Yayınlanma:

Yıldırım Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarla dikkat çekiyor. Belediye tarafından gerçekleştirilen geri dönüşüm faaliyetleri sayesinde her ay 300 tonun üzerinde ambalaj atığı geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılıyor.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemize kazandırdığımız Ambalaj Atığı Toplama ve Ayrıştırma Tesisimiz ile Bursa’da bu alanda öncü konumdayız. İş yerlerinden, kamu kurumlarından ve hanelerden bağımsız atık toplayıcılarımız aracılığıyla ambalaj atıklarını toplayıp geri dönüşüme kazandırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER BATUHAN A Gemisinin Enkazındaki Arama Çalışmaları Sonlandırılıyor
Yıldırım Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ayda 300 tonun üzerinde ambalaj atığını ekonomiye kazandırıyor.

Başkan Yılmaz, ekiplerinin her ay 300 tonun üzerinde ambalaj atığı topladığını belirterek, “Çevreye zarar veren ambalaj atıklarını azaltmak ve geri dönüşüme kazandırmak amacıyla tesisimizi hizmete açtık. Bugüne kadar 9 bin 774 ton ambalaj atığını geri dönüştürerek ekonomimize katma değer sağladık.” şeklinde konuştu.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler