Abd’de Siyahi Genci Boğazını Sıkarak Öldüren Polis Suçsuz Bulundu

ABD’de kaçak sigara sattığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve bu sırada polisin boğazını sıkması sonucu hayatını kaybeden siyahi genç Eric Garner’ın davasında mahkeme kararını açıkladı. Davaya bakan jüri, Garner’ın üzerine...

Abd’de Siyahi Genci Boğazını Sıkarak Öldüren Polis Suçsuz Bulundu
ABD’de kaçak sigara sattığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve bu sırada polisin boğazını sıkması sonucu hayatını kaybeden siyahi genç Eric Garner’ın davasında mahkeme kararını açıkladı. Davaya bakan jüri, Garner’ın üzerine çullanan ve ölümüne neden olan polisin suçsuz olduğunu belirterek polis hakkında takipsizlik kararı verdi.
ABD’de Ferguson Olayları’yla ilgili protestolar devam ederken bir başka siyahinin daha polis tarafından öldürülmesi gündeme oturdu. Geçtiğimiz günlerde kaçak sigara sattığından şüphelenilen ve polis tarafından gözaltına alındığı sırada hayatını kaybeden siyahi genç Eric Garner, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Olaylar sırasında Daniel Pantaleo isimli bir polis memuru, Garner’ın üzerine çullanarak boğazını sıkmış, siyahi genç Garner, hayatını kaybetmişti.
Olayın ardından görülen davada kararını açıklayan mahkeme, delil yetersizliğini gerekçe göstererek polis memuru hakkında takipsizlik kararı verdi. Polis memuru Pantaleo ise açıklamasında Garner’ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu bildirerek, “Garner’in ciddi bir durumda olduğunu düşünmedim” dedi. Görgü tanıkları ise, arbede sırasında Garner’ın son sözlerinin “nefes alamıyorum” olduğunu kaydetti.
ABD’de yaşanan Ferguson Olayları sırasında polis memuru Darren Wilson, 18 yaşındaki Michael Brown’un kafasına iki kez ateş ederek ölümüne neden olmuştu. Olayın ardından görülmeye başlanan davada, Amerikan jürisi polis memurunun suçsuz olduğu kararına varmıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327