Bacak ağrısı için gitti beyninin yarısının olmadığını öğrendi

Fransa'da bacak ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyninin yarısının olmadığını öğrenen adam, duydukları karşısında ne yapacağını bilemedi.

Bacak ağrısı için gitti beyninin yarısının olmadığını öğrendi
Fransa'da bacak ağrısı çeken adam check-up için hastaneye gitti. Check-up sonucu beyninin yarısı olmadığı ortaya çıkınca hasta da doktorlar da şaştı kaldı.

YAŞADIĞINA İNANAMADILAR

Fransa'da bacak ağrısından dolayı hastaneye giden 44 yaşındaki adam girdiği check-up'ta acı gerçekle yüzleşti. Check-up sonucuna göre adamın beyninin yarısı yoktu. Doktorlar adamın beyninin yarısının olmadığını diğer yarısınında küçüldüğünü söyledi. Bu kadar yıl bu şekilde yaşadığına inanamadılar.

BEYNİ %50 İLE %70 ARASI KÜÇÜLMÜŞ

Yapılan araştırmaya göre bu eksikliğin sebebi, hastanın küçükken beyninden aşırı sıvı kaybetmesiydi. Sonraki 30 yıl boyunca ise sıvı kaybı olan beyin, sıvı kaybını kendi içinde gidermiş ve %50 ile %70 arasında küçülmüştü. Adamın bunca yıl yaşamasına şaşıran araştırmacılar, bunun beynin kendini yenilemesi sayesinde olduğunu söyledi.

NORMAL BİR HAYAT YAŞIYOR


Şimdiyse beyninin büyük kısımları işlevselliğini yitiren adam sıradan sivil bir hayat yaşıyor. Diğer taraftan yaşayan birini görmüşken, beynin önemli bir organ olup olmadığı da tartışmalara yol açtı.

 
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327