BM'den Suudi Arabistan'a çağrı!

Birleşmiş Milletler, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının aydınlatılması için Suudi Arabistan Başkonsolosu ve konsolosluk çalışanlarının dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

BM'den Suudi Arabistan'a çağrı!

Son dakika haberi! Birleşmiş Milletler İstanbul'da Suudi Başkonsolosluğu'na 2 Ekim'de girdikten sonra bir daha çıkamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili bir açıklama yaptı.

BM, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının aydınlatılması için Suudi Arabistan Başkonsolosu ve konsolosluk çalışanlarının dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

POMPEO, KAŞIKÇI İÇİN SUUDİ KRAL İLE GÖRÜŞTÜ 

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun, Kaşıkçı'yla ilgili görüşmeler yapmak üzere başkent Riyad'da olduğunu belirtti.

Pompeo, Riyad'da Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ve Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz tarafından karşılandı.

Bakanlık, Pompeo'nun Suudi mevkidaşı Cubeyr ile görüştüğüne dair fotoğraf yayımladı. Görüşmenin ayrıntılarına ve Pompeo'nun ziyaret süresine ilişkin bilgi verilmedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Suudi Arabistan Kralı Selman'la da bir araya geldiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327