Dünyanın en üzgün kutup ayısı özgür

Çin'in Guangdong eyaletindeki bir alışveriş merkezinde ziyaretçilerin ilgisi çekmek için hapis hayatı yaşatılan Pizza adlı kutup ayısı geçici de olsa özgürlüğün tadını çıkarıyor.

Dünyanın en üzgün kutup ayısı özgür

South China Morning Post'un haberinde, Guangdong'un eyalet başkenti  Guangcou'da Grandview Aquarium adlı bir alışveriş merkezinde tutulan kutup  ayısının tadilat nedeniyle doğal yaşam ortamına nakledildiği belirtildi.
Konuya ilişkin açıklama yapan Çin Politika Uzmanı Dr. Peter Li, "Kutup  ayısı Pizza alışveriş merkezindeki yapay, küçük cam kafesinde acı çekti.  Pizza'nın kalıcı olarak doğal ortamına götürülmesi için alışveriş merkezine  birçok kez talepte bulunduk. Pizza sonunda güneş görebilecek. Alışveriş merkezine  yapılacak hiçbir tadilat, kutup ayısı için uygun bir ortam sunamaz. Geçici  nakilden sonra Pizza'yı tekrar alışveriş merkezine göndermek canilik."  ifadelerini kullandı.
Grandview Aquarium müşterilerinin çektiği bir videoda Pizza'nın cam  bir kafesin içinde yorgunluktan yığıldığı görülmüş ve video internette kısa  sürede yayılmıştı. Pizza'nın doğal ortamına taşınması için yaklaşık yarım milyon  kişi dilekçe yazmış ancak alışveriş merkezi yetkilileri herhangi bir somut adım  atmamıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326