IŞİD geri adım attı ve...

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) dünyada oluşan imajını düzeltmek için yeni bir karar aldı. İslam Devleti Genel Komitesi imzasıyla yayınlanan kararda IŞİD militanlarına yasak getirildi.

IŞİD geri adım attı ve...

Irak ve Suriye'de işgal ettiği yerlerde saçtığı dehşet ile dünya kamuoyunun gündeminde olan örgüt Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) imaj düzeltmek için kararlar aldı. Örgütün Eylül başında yayınladığı bir kararla, katliam ve kafa kesme görüntülerinin kaydedilmesi ve basın yayın organlarına dağıtılmasına kısıtlama getirildi. "İslam Devleti Genel Komitesi" imzasıyla yayınlanan kararla dünya kamuoyunda tepki çeken eylemlerin görüntülenmesi özel izne bağlandı.IŞİD'den şaşırtan karar

Kararda, "İslam Devleti Genel Komitesi, özel izin dışında kafa kesme eylemlerini görüntüleme, resmi ve gayri resmi kanallar ile sosyal paylaşım sitelerindeki özel hesaplarda yayınlama eylemlerini yasaklama kararı aldı.

Konuyla ilgili yapılan her ihlal, ciddiyetle takip edilecek ve bu ihllalerin hesabı sorulacaktır" ifadelerine yer verildi.

Bu arada IŞİD Sözcüsü Ebu Muhammed el-Adnani sosyal paylaşım sitesi Youtube'dan yayınladığı ses kaydında, IŞİD'e itaat etmeyen, sözlü, ekonomik ya da fiilen örgüte muhalefet eden Sünnilerin "kafir", Şiilerin tümünün ise İslam'dan çıkan "mürted" olduğunu iddia ederek, "sadece kendileriyle çatışmaya giren kafirlerin" öldürüleceğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327