IŞİD, Irak'ta 3 yeri daha ele geçirdi

Görgü tanıkları ve güvenlik güçlerinin verdiği bilgilere göre Anbar iline bağlı Rava, Ana ve Rutba ilçelerine bu sabah itibariyle giren örgüt, kontrolü ele geçirdi.

IŞİD, Irak'ta 3 yeri daha ele geçirdi

Nusra Cephesi ve Özgür Suriye Ordusu'nun en batıdaki Kaim sınır hattında kontrolü altında olan geçiş noktalarını bir süre önce terk ettiği belirtiliyor.

HAKİMİYETİNİ GÜÇLENDİRDİ

IŞİD'in bu noktaları ele geçirdiği ve bu sayede Irak ile Suriye arasındaki sınır üzerinde hakimiyetini güçlendirdiği kaydediliyor.

IŞİD, güçlerini Suriye'nin Rakka bölgesinden birkaç ay önce Anbar bölgesine kaydırmıştı. Bölgenin doğusundaki Felluce kenti Irak ordusunun cephanelikleriyle birlikte ocak ayında IŞİD'in eline geçmişti.

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry bugün Mısır'a gitti. Kerry'nin Suriye ve Irak'taki durumla ilgili temaslarda bulunmak üzere Ürdün'e geçmesi bekleniyor. Kerry Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cudeh ile görüştükten sonra Brüksel'de düzenlenecek NATO dışişleri bakanları toplantısına katılacak ve Paris'te Körfez ülkelerinin temsilcileriyle bir araya gelecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327