Macron'u 'sarı yelekli' havalimanı görevlisi karşıladı

G20 Liderler Zirvesi için Buenos Aires'e giden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u havalimanında Arjantin Devlet Başkan Yardımcısı Gabriela Michetti tarafından karşılanması bekleniyordu, ancak yaşanan anlaşmazlık nedeniyle bu gerçekleşmedi.

Macron'u 'sarı yelekli' havalimanı görevlisi karşıladı

G20 Liderler Zirvesi için Buenos Aires'e giden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte Macron'a yaşanan bir anlaşmazlık nedeniyle resmi karşılama yapılmadı. Macron'u karşılayan sarı yelekli bir havalimanı görevlisi oldu.

Todo Noticias'a konuşan Michetti, "Onları karşılamak üzere kırmızı halıya gitmek için bize haber vermelerini bekliyorduk. Her şey dakikası dakikasına ayarlanmış ve Fransa Cumhurbaşkanı'nın protokol görevlileriyle koordine edilmişti. Ancak bize haber verdiklerinde, Macron'un çoktan arabaya binmek üzere olduğunu anladık" dedi.

G20'nin resmi Youtube sayfasında yayınlanan videoda Macron ve eşinin uçaktan indiklerinde karşılarında kimseyi bulamadıkları ve sarı yelekli bir havalimanı çalışanıyla el sıkıştıkları görülüyor.

Uluslararsı basında bu anların Fransa'da hükümetin akaryakıt fiyatlarına getirdiği zamları protesto eden 'Sarı Yelekliler'i anımsattığına dair haberler yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327