Ruhani resti çekti!

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Irak-Şam İslam Devleti'ni 'vahşice hareket eden radikal bir terör örgütü' olarak tanımlayarak, "Müsamaha göstermeyeceğiz" dedi.

Ruhani resti çekti!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Irak-Şam İslam Devleti'ni 'vahşice hareket eden radikal bir terör örgütü' olarak tanımladı. Ruhani, bu şiddet ve terörle 'bölgede ve dünya genelinde' savaşacaklarını ve onlara müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.

ULUSAL YÜKSEK GÜVENLİK KONSEYİNİ TOPLADI

Hasan Ruhani, konuyla ilgili olarak Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi'ni de topladı.

"DOKUNULMAZLIĞA SAYGI GÖSTERİN"

Öte yandan İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marziye Efham, diplomatik misyon ve diplomatların dokunulmazlığına saygı gösterilmesini istedi. Efham, belli hükümetlerin terör örgütlerine verdiği desteğin bölgeyi istikrarsızlaştırdığını ve dünyanın barış ve huzurunu tehdit ettiği konusunda uluslararası toplumun dikkatini çekti.

THE TIMES: İran BÖLGEYE BİRLİK SEVK ETTİ

The Times'ta yer alan iddiaya göre ise İran, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)'nin Musul ve Tikrit'i işgal etmesinin ardından bölgede ilerleyişini sürdürmesinin üzerine, Irak güvenlik güçlerine destek olmak için harekete geçti.

Devrim Muhafızları'nın 150 kişiden oluşan ve en elit birliği olduğu söylenen El Kudüs, bölgeye sevk edildi.

IRAK ORDUSUNU TEKRAR TOPLAYACAK

Bu birlik, Tikrit ve Musul'a dağılan ve IŞİD'le çatışmayan Irak ordusunun tekrardan toparlanmasına destek olacak. Irak'ta konuşlandırılan askerlerin çalışmalara başladığı ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327