Seks cihadı için Türkiye'yi kullanıyorlar

Malezya İstihbarat yetkilileri Malezyalı kadınların IŞİD örgütüne moral vermek amacıyla örgüte katıldıklarını duyurdu. The Malaysian Insider sitesinde yer alan habere göre IŞİD’i seven kadınlar örgüte destek olmak amacıyla seks cihadına katılmak için Türkiye üzerinden Suriye ve Irak'a gidiyorlar.

Seks cihadı için Türkiye'yi kullanıyorlar

Bir yetkili verdiği bilgide 30’lu yaşlarının ortasında Malezyalı bir kadının geçtiğimiz Aralık ayında Türkiye’ye gelerek burada kendisine sınırı geçmek için yardım edecek kişiyi bulduğunu ve bu şekilde Suriye’ye ulaştığını anlatıyor.

Malezyalı kadınların yanı sıra Avustralyalı ve İngiliz Sunni Müslüman kadınların da aynı amaçla IŞİD’e katıldığı bildiriliyor. Bir yetkili, “Irak’ın Musul kenti IŞİD tarafından ele geçirildikten sonra evli olmayan kadınların cihat seksi için gönderilmesi emri verildi” diyor.

Aralarında kadınların da bulunduğu 600’den fazla İngiliz vatandaşı Müslüman’ın IŞİD’e katıldığına inanılıyor. İstihbarat yetkilileri 50 kadar Malezyalının da militan gruba katıldığını ifade ediyor.  


Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327