Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazartesi

17°/

Salı

15°/

Çarşamba

10°/

Perşembe

14°/

Cuma

12°/

Cumartesi

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

3 ilde PKK'ya ağır darbe!

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada dün Bitlis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların düzenlendiği belirtildi.

Yayınlanma:

Bitlis’in Tatvan ilçesinde devam eden operasyonda tespit edilen sekiz sığınak içerisinde; muhtelif cins ve miktarda 1.112 adet fişek, bir adet RPG-7 mühimmatı, altı adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan (20 adet Kobra Telsiz, 500 gr plastik patlayıcı, 20 adet Akım Artırıcı, EYP devre kartı, lehim tabancası, Akımölçer, Ampermetre, 20 adet fünye, 1.650 m kablo, 50 adet büyük boy pil, hassas terazi, bir m infilaklı fitil, devre kartı şemaları, üç adet mutfak tüpü, , 30 adet koli bandı) malzeme, dört adet 12 volt akü, bir adet güneş paneli, bir adet şarj cihazı, iki adet şarj aleti ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

Diyarbakır’ın
Hazro ilçesinde icra edilen operasyonda bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, iki adet M-16 piyade tüfeği, beş adet şarjörü, beş adet el bombası, iki adet Kaleşnikof piyade tüfeği, beş adet piyade tüfeği şarjörü, bir adet Glock marka tabanca, bir adet şarjörü, 15 adet fişeği, üç adet av tüfeği, 61 adet av tüfeği fişeği, bir adet Yeasu telsiz, iki adet El Yapımı Patlayıcı(EYP) devre kartı, bir adet EYP ele geçirildi. Terör örgütüne “Yardım ve Yataklık Yapmak” suçundan sekiz işbirlikçi gözaltına alındı.

Şanlıurfa’nın
Siverek ilçesinde 14 ev ve eklentilerinde yapılan aramada; bir adet tabanca, 22 adet fişek, iki adet av tüfeği, üç adet bilgisayar, 14 adet cep telefonu ve sim kartları, 94 adet örgütsel doküman, dört adet dijital fotoğraf makinası, dört adet flash bellek, yedi adet pasaport, bir adet tablet bilgisayar, 18 adet CD ele geçirildi. Terör örgütüne “Yardım ve Yataklık Yapmak” suçundan 11 işbirlikçi gözaltına alınmıştır. 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler