Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Aile ve Gençlik Fonu Resmi Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Aile ve Gençlik Fonu, Türkiye'nin yeraltı zenginliklerinden elde edilen gelirlerle desteklenecek.

Yayınlanma:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle birlikte, Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilen gelirlerle desteklenen Aile ve Gençlik Fonu resmi olarak faaliyete geçti. Fon, gençlerin aile kurma hayallerini gerçekleştirmeleri ve girişimcilik projelerine destek olmayı amaçlıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan fon, petrol, doğal gaz ve maden kaynaklarından elde edilen gelirin yüzde 20’sini alacak. Bu kaynaklar, gençlerin hayallerini gerçekleştirmeleri için kullanılacak.

Faizsiz Kredi İmkanı

Aile ve Gençlik Fonu kapsamında genç girişimcilere ve aile kurmak isteyenlere özel destekler sunulacak. Gençlerin girişimcilik projeleri fon tarafından desteklenirken, aile kurmak isteyenlere ise faizsiz kredi imkanı sağlanacak.

İLGİLİ HABER Adnan Oktar’ın Gizli Haberleşme Ağı Ortaya Çıktı
Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Aile ve Gençlik Fonu, Türkiye'nin yeraltı zenginliklerinden elde edilen gelirlerle desteklenecek.

Fonun yönetim kurulu, Hazine ve Maliye, Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Sanayi ve Teknoloji bakan yardımcılarından oluşacak.

Fon kaynakları ve aktarımlarına dair mali veriler, her 6 ayda bir kamuoyu ile paylaşılacak.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler