Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

14°/

Pazar

13°/

Pazartesi

17°/

Salı

12°/

Çarşamba

12°/

Perşembe

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Astronot Alper Gezeravcı Dünya’ya Dönüş Yolunda

Astronot Alper Gezeravcı, Ax-3 Ekibi ile birlikte gerçekleştirdiği Türkiye'nin ilk insanlı uzay misyonunu tamamladı.

Yayınlanma:

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Axiom-3 (Ax-3) ekibiyle birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) gerçekleştirdiği görevlerin ardından Dünya’ya dönüş için hazırlanıyor. Ax-3 ekibinin ISS’den ayrılması öncesinde düzenlenen veda töreninde Gezeravcı, Türkiye’nin insanlı ilk uzay görevini tamamlamanın gururunu dile getirdi.

Astronot Alper Gezeravcı, veda konuşmasında, “Bu bir hikayenin başlangıç noktasıydı, bir yere varış noktası değil. Gurur duyduğumuz tarihimizin devamı niteliğinde adım attığımız yeni Türkiye Yüzyılı’nda icra ettiğimiz Türkiye’nin insanlı ilk uzay görevini gerçekleştirmiş olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum.” dedi.

Astronot Andreas Mogensen, ISS’de geçirdikleri zamanın büyük bir zevk ve onur olduğunu belirterek, Ax-3 ekibini yoğun ve başarılı görevleri için kutladı. Ax-3 misyon lideri Michael Lopez-Alegria ise Ax-3 ekibindeki üyelerin uzay ajanslarının teknolojik ve bilimsel hedeflerine katkıda bulunmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABER İstanbul’da Çirkinler Çetesi Çökertildi! Operasyon Detayları Ortaya Çıktı
Astronot Alper Gezeravcı, Ax-3 Ekibi ile birlikte gerçekleştirdiği Türkiye'nin ilk insanlı uzay misyonunu tamamladı.

Ax-3 ekibi, iki hafta süren yoğun, eğlenceli ve verimli bir görevin ardından ISS’den ayrılarak Dünya’ya dönmeye hazırlanıyor.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler