Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

CHP'li vekiller Dündar ve Gül'ü ziyaret etti

CHP'li vekiller Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül ile diğer tutuklu gazetecileri ziyaret etti.

Yayınlanma:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, milletvekilleri Kemal Zeybek, Hüseyin Yıldız, Muharrem Erkek ve Kadim Durmaz, “MİT TIR’ları haberi’ nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül ile derginin 24. sayısında yayınladıkları kapak nedeniyle tutuklu yargılanan Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve derginin sorumlu yazı işleri müdürü Murat Çapan’ı Silivri cezaevi’nde ziyaret etti.

SİLİVRİ’DE NE YAZIK Kİ AYNI HİKAYE DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 4 saat içeride kalan CHP heyeti çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. Açıklamayı yapan Bülent Tezcan, “Ne yazık ki Silivri’de aynı hikaye devam ediyor. Türkiye’de Silivri yollarında yazılan aynı hikayeyi tekrar yaşıyoruz. Uzun zaman önce burada kurgulanmış davaları izlemek üzere gelmiştik. Türkiye normalleşiyor mu? Yeniden hukuk çizgisine çekilecek mi diye beklerken, yeni hukuksuzluklarla karşı karşıyayız” dedi.

YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN ARKASINDAYIZ

Tezcan, ziyarette Can Dündar ile Erdem Gül’ün, “Biz yaptığımız hiçbir şeyden utanacak, gocunacak durumda değiliz. Yaptığımız her şeyin arkasındayız. Gazetecilik namusunu savunduk” şeklindeki mesajını paylaştı. Her iki gazetecinin de selamlarını getirdiklerini söyleyen Tezcan, “Türkiye’nin bu kötü günlerini geçireceğine yönelik inançları var” dedi.

İLGİLİ HABER Elbistan’da İşçi Konteynerlerinde Yangın: 11 Yaralı
CHP'li vekiller Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül ile diğer tutuklu gazetecileri ziyaret etti.

GAZETECİLER TUTUKLANARAK TOPLUMU KORKUTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Tezcan, iktidarın gazetecileri tutuklayarak bütün toplumu korkutmaya çalıştığını söyleyerek, “Bütün bu gazetecilerin tutuklanmasından önce Cumhurbaşkanı’nın televizyona çıkarak söylediği biz söz var. Hem Cumhuriyet Gazetesi yazarları için hem de Nokta dergisi çalışanları için. Ayrı ayrı zamanda Cumhurbaşkanı, ‘bedelini ödeyecekler’ dedi. Ne zaman ki Cumhurbaşkanı bunu söyledi, gazeteciler tutuklandı” diye konuştu.

HAKİMLERİN ARKASINA ‘BEDELİNİ ÖDEYECEKLER’ YAZILSIN

Cevheri Güven’e ‘kamuoyuna ne söylemek istersin?’ diye sorduklarında ilginç bir teklifte bulunduğunu belirten Tezcan, “Hakimlerin arkasındaki ‘Adalet Mülkün Temelidir ’yazısını kaldırsınlar. Bedelini ödeyeceksiniz yazsınlar’ dedi” diye konuştu. Tezcan, Murat Çapan’ın da, ‘Türkiye savaşa sürüklenmesin, Türkiye Suriyeleşmesin’ diye haberi yaptıklarını söylediğini iletti.

Tezcan, açıklamasının sonunda basın özgürlüğünün, iktidar sahiplerinin keyfine bırakılmayacak kadar önemli, halkın haber alma özgürlüğüyle ilgili olduğunu sözlerine ekledi. 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler