Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cuma

19°/ 12°

Cumartesi

13°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

19°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Depremde 30 Kişinin Hayatını Kaybettiği Bina Denetçisi Tutuklandı

Geçtiğimiz Şubat ayındaki depremlerde yıkılan Koray Apartmanı'nda 30 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak bina denetçisi T.Ş. tutuklandı.

Yayınlanma:

Hatay’da 2023 yılında meydana gelen depremlerde 30 kişinin yaşamını yitirdiği Koray Apartmanı’nın yıkılmasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu, faciada yaşanan ölümler ve yaralanmalarla ilgili kusurları tespit etmek üzere titiz bir çalışma yürütüyor.

Merkez Antakya ilçesi Aksaray Mahallesi’ndeki Koray Apartmanı’nın statik proje ve uygulama denetçisi olan T.Ş., yapılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Bina denetçisi T.Ş., çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak adli sürece dahil edildi.

Öte yandan, binanın yapı denetim firmasına bağlı kontrol elemanı olan inşaat mühendisi S.K. daha önce tutuklanmıştı.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler