Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Hatim Duası Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yarın sabah namazında Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümü dolayısıyla tüm camilerde hatim duası okunacağını duyurdu.

Yayınlanma:

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilkinin yaşandığı saat 04.17’den itibaren yarın gün boyunca deprem bölgesindeki tüm camilerde ve mezarlıklarda Kur’an-ı Kerim okunacağını ve dua edileceğini belirtti.

Yarın sabah namazında ülke genelindeki tüm camilerde ise depremde hayatını kaybedenler için okunan hatim dualarının yapılacağını duyuran Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

“Tüm kardeşlerimizi, ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilecek bu dualara katılmaya davet ediyorum. Yüce Rabbimiz, depremlerde vefat eden tüm kardeşlerimize rahmet eylesin. Ülkemizi, milletimizi ve bütün insanları her türlü felaketten korusun.’’

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler