Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

DMM 105 Milyon Sığınmacının Ülkeye Geleceği İddialarını Yalanladı

DMM tarafından "Ülkemize 105 milyon sığınmacının geleceği" iddiasının gerçeği yansıtmadığı, Bakan İbrahim Yumaklı'nın ifadelerinin manipüle edildiği belirtildi.

Yayınlanma:

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından “Ülkemize 105 milyon sığınmacının geleceği” söylendi iddiasının asılsız olduğunu belirten açıklama, İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden geldi.

Bakan Yumaklı’nın “Türkiye’nin 2050 yılındaki nüfusu 105 milyon, gelecek bir o kadar misafirimizi de düşünürsek 210 milyon. Bu nüfusun gıda ve ihtiyacını karşılamamız gerekecek.” şeklindeki açıklamasındaki misafir kelimesinin yanlış anlaşıldığını belirten DMM “misafir” ifadesinin sığınmacıları değil, turistleri kastettiğini ve bu ifadenin manipülasyon amacıyla sığınmacılara çekildiğini vurguladı.

Açıklamasıyla gündeme gelen Bakan Yumaklı, “Konuşmamın bütününe ve bağlamına bakıldığında ‘misafir’ ifadesinden açık şekilde ‘turist’leri kast ettiğim görülmektedir ki turizm sektöründe genellikle bu ifade kullanılmaktadır” şeklinde bir açıklama yaparak söyleminde sığınmacılardan bahsetmediğini söyledi.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler