Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

17°/

Salı

13°/ 10°

Çarşamba

12°/

Perşembe

14°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Emeklilere Müjdeler Bitmiyor! Fatura İndirimlerinden Sonra Şimdi de Düşük Faizli Kredi İmkanı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024'ü "Emekliler Yılı" ilan etmesinin ardından, emeklilere yönelik çeşitli desteklerin artacağı haberi, milyonlarca emekli için umut ışığı olmaya devam ediyor.

Yayınlanma:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024’ü ‘Emekliler Yılı’ ilan etmesiyle birlikte, emeklilere yönelik bir dizi destek ve avantajlar devreye alınıyor. İlk adım olarak emekli bayram ikramiyesi artışı gündeme gelirken birçok alanda indirimler ve destekler de planlanıyor.

Emeklilere yönelik desteklerin ilk düzenlemesi, bayram ikramiyelerinde yapılmaya hazırlanıyor. Ekonomi Gazetecisi Faruk Erdem’e göre emekli bayram ikramiyesi için 5 bin TL seçeneği ağırlıklı olarak gündemde. Erdem, bu artışın önümüzdeki ay ya da bu ayın sonuna doğru Meclis’e sunulabileceğini belirtti.

Ücretsiz Ulaşım ve Diğer Belediye Hizmetlerinde İndirimler Geliyor

Emeklilere yönelik destekler arasında belediyelerle yapılan protokollerle ücretsiz ulaşım seçenekleri değerlendiriliyor. Ayrıca belediyelerin su, elektrik, doğal gaz gibi hizmetlerinde emeklilere indirimler yapılacak.

İLGİLİ HABER Türkiye’de Esnek Çalışma Yolunda Yeni Adımlar Atılıyor: 57 Maddelik Eylem Planı Ortaya Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024'ü "Emekliler Yılı" ilan etmesinin ardından, emeklilere yönelik çeşitli desteklerin artacağı haberi, milyonlarca emekli için umut ışığı olmaya devam ediyor.

Ücretsiz veya İndirimli Tatil İmkanları ve Kira Desteği

Emeklilere belediye ve kamu tesislerinden ücretsiz veya indirimli faydalanma imkanı tanınacak. Büyükşehirlerde, özellikle kira ödemelerinde zorlanan emeklilere belediye bütçelerinden kira yardımı yapılacak. Bu destek kapsamında 2500-5000 TL rakamları masada.

Kredi Kartı ve Kredi Faiz Oranlarında İndirim Müjdesi

Emeklilere yönelik destekler sadece maaş ve ikramiye artışıyla sınırlı kalmayacak. Kamu ve özel bankalarla yapılan protokollerle EFT, havale, kredi kartı işlemlerinde özel indirimli tarifeler uygulanacak. Kredi faiz oranlarında da düşüş bekleniyor.

Çalışma Bakanlığı’nın organizasyonuyla hayata geçirilecek olan bu desteklerin emeklilerin yaşam standartlarını artırması hedefleniyor. Henüz kesinleşmeyen seyyanen zam iddialarıyla birlikte bu desteklerin en kısa zamanda emeklilere açıklanması bekleniyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler