Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Eski Merkez Bankası Çalışanı Görevine Geri Dönmek İstiyor

Eski Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınan Hafize Gaye Erkan'ın ardından görevine iadesini talep etti.

Yayınlanma:

Hafize Gaye Erkan’ın başkanlığının sona ermesine sebep olan CİMER şikayetinin sahibi olan eski Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, görevine dönme talebinde bulundu. Bozkurt, CİMER başvurusunda Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkartıldığını iddia etmiş ve baba Erkan’ın bir çalışanı tokatladığına dair kamera kayıtları olduğunu öne sürmüştü.

Bozkurt, CİMER’e yaptığı şikayetin ardından iftiralarla dolu bir süreç yaşadığını ancak Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla yaşadığı mağduriyetin bir anlamda kanıtlandığını belirtti. Yeni Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’dan göreve iadesini talep eden Bozkurt, “Sadece mağduriyetimi dile getirdim. Olay için ‘operasyon’ dendi. Yalancılıkla suçlandım. Ancak gerçek ortaya çıktı. İşime bir an önce kavuşmayı bekliyorum.” dedi.

İLGİLİ HABER Moda Dünyasının İkonu Iris Apfel 102 Yaşında Hayatını Kaybetti
Eski Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınan Hafize Gaye Erkan'ın ardından görevine iadesini talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Ocak’ta yaptığı konuşmada Hafize Gaye Erkan’a yönelik iddiaları dedikodu olarak nitelendirerek, ekonomide güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalara karşı olduklarını belirtti. Erdoğan, fitne tüccarlarına karşı kararlı olduklarını vurguladı. Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

Merkez Bankası rezervleri artıyor harekete geçiyorlar. Akla ziyan dedikodularla ekonomide binbir güçlükle temin ettiğimiz güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalar yürütüyorlar. Tüm umutlarını ülkemizin tökezlemesine bağlayanları, daha önce olduğu gibi yine hüsrana uğratmakta kararlıyız. Dedikodular üzerinden bir bardak suda fırtına koparmaya çalışan fitne tüccarlarını kesinlikle umursamıyoruz.

Baba Erkan: İddialar Yalan

Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan da iddiaları reddederek, “Böyle bir şey mümkün mü? Benim de bir kızım var. O da benim kızım sayılır. Bu tür bir komploya nasıl alet oldu, şaşırdım doğrusu” açıklamasını yapmıştı.

Baba Erkan, kızının yönetime geçmesiyle bir başarı sürecinin yaşandığını belirtmiş ve “komplo” iddiasında bulunarak “Birileri düğmeye bastı ne yazık ki. Yalan haberleri, sistematik olarak devreye aldılar…” demişti.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler