Evren'in cenazesinde dikkat çeken çelenk

Tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) 98 yaşında hayatını kaybeden 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in cenaze namazı, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde kılındı. Törende Prof. Dr. Celal Şengör'ün çelengi dikkat çekti.

Evren'in cenazesinde dikkat çeken çelenk
GATA'dan alınan ve Genelkurmay Karargahı'nda düzenlenen törenin ardından, askeri cenaze aracıyla Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ne getirilen 7. Cumhurbaşkanı Evren'in Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omzundan alınarak katafalka konuldu. Evren'in fotoğraf ve madalyaları da katafalkın yanına bırakıldı. Evren'in ailesi ve yakınları, protokol çadırının önünde taziyeleri kabul etti.

Törende, Prof. Dr. Celal Şengör'ün "Sana müteşekkiriz. Nur içinde yat komutanım" yazılı çelengi ile Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı, Evren ailesi ve Ergenekon Partisi'nin gönderdiği çelenkler dikkat çekti. Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerden ise törene katılım gerçekleşmedi.

Törene katılan Mehmet Ağar, gazetecilerin "Siyasi partilerden ve devlet erkanından katılımın olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki sorusu üzerine, "siyaseti bıraktım" yanıtını verdi.
 


Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326