Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

/

Pazartesi

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Facebook Meta 11 binden fazla kişiyi işten çıkaracak

Facebook'un çatı kuruluşu Meta, toplam iş gücünün yüzde 13'üne denk olan 11 binden fazla kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Yayınlanma:

Teknoloji dünyasında işten çıkarmalar bitmiyor. Twitter’da, Elon Musk’ın şirketi satın alıp yönetimi devralmasıyla binlerce kişi işten çıkarılırken bir başka haber de Meta’dan geliyor.

Bir süredir işten çıkarma haberleriyle ilgili söylentilerin odağında olan Meta, Reuters’ın haberine göre nihayet bu haberlere bir açıklık getirdi ve 11 bin kişinin işten çıkarılacağını açıkladı.

Bu adım, bu yıl teknoloji şirketlerinde yaşanan en büyük işten çıkarma adımlarından biri olarak görülüyor. Ancak şirket artan giderler ve reklam piyasasının zayıf olması sebebiyle bir süredir zorluklar yaşıyordu.

İLGİLİ HABER Xiaomi Redmi G Pro (2024) Oyun Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı
Facebook'un çatı kuruluşu Meta, toplam iş gücünün yüzde 13'üne denk olan 11 binden fazla kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde de Meta, hisse senedi fiyatında yüzde 74’lük bir düşüş yaşamış ve hissedarların Zuckerberg’e tepkili olduğu haberleri gelmişti.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler