Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Seçim

Gökhan Zan TİP’in Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Genel seçimlerin ardından İYİ Parti'den istifa eden eski milli futbolcu Gökhan Zan, TİP'in Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Yayınlanma:

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Genel seçimlerden sonra İYİ Parti’den istifa eden eski futbolcu Gökhan Zan, TİP’in adayı olarak belirlendi.

TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, “Biz Hatay halkının sesini ve isyanını duyduk. Bu sesi duyarak, Hatay halkının ortak adayı olarak Gökhan Zan’ı seçtik” dedi.

Gökhan Zan İlk Açıklamasını Yaptı

Gökhan Zan, adaylığı hakkında yaptığı açıklamada, “Tüm Hatay halkına hep birlikte bu kötü gidişe dur diyelim ve değiştirelim” çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABER Simurg Sarsılmaz Muhtarlık Adaylığından Çekildi
Genel seçimlerin ardından İYİ Parti'den istifa eden eski milli futbolcu Gökhan Zan, TİP'in Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Özellikle 6 Şubat depremleri sonrasında Hatay’da önemli bir figür haline gelen Zan, İYİ Parti’ye katılmış ve ardından genel seçimlerde aday adayı olmuştu. Ancak seçilememiş ardından da 27 Aralık 2023’te partiden istifa etmişti.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler