Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Salı

15°/

Çarşamba

10°/

Perşembe

14°/

Cuma

12°/

Cumartesi

13°/

Pazar

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Magazin

Hadise'nin 'ışık hızıyla' boşanmasına avukatlardan tepki!

Ünlü şarkıcı Hadise Açıkgöz'ün, 14 Eylül'de iş insanı Mehmet Dinçerler'e açtığı boşanma davası 30 Eylül'de bitti. Başka davalarda aynı mahkemenin 3 ay sonraya gün verdiğini söyleyen avukatlar duruma tepki gösterdi.

Yayınlanma:

4 ay önce Mehmet Dinçerler ile nikah masasına oturan Hadise, sanat hayatını etkileyecek boyutta psikolojik baskıya maruz kaldığını iddia ederek boşanma davası açtı. Hadise Açıkgöz’ün 14 Eylül’de açtığı boşanma davası 30 Eylül’de bitti.

2 hafta içinde sonuçlanan davayı kamuoyuna Hadise’nin avukatı Hakan Öncel duyurdu.

Öncel, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Müvekkil Hadise Açıkgöz tarafından Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde açılan davada, boşanma kararı verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Settar Tanrıöğen İyileşince Kızılcık Şerbeti’ne Geri Dönecek Mi?
Ünlü şarkıcı Hadise Açıkgöz'ün, 14 Eylül'de iş insanı Mehmet Dinçerler'e açtığı boşanma davası 30 Eylül'de bitti. Başka davalarda aynı mahkemenin 3 ay sonraya gün verdiğini söyleyen avukatlar duruma tepki gösterdi.

“Aynı mahkeme, 3 ay sonraya gün veriyor”

Davanın ‘aşırı hızlı’ sonuçlanması hukukçuların tepkisini çekti. Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre; aynı mahkemeye yapılan başka talepler için 3 ay sonraya gün alabilen avukatlar da duruma itiraz edenler arasında.

Avukat Abdullah Üsame Ceran, yoğun bir iş yükü altında olan yargının bir davayı 15 gün içinde bitirebilmesinin çok olağan olmadığı görüşünde.

“İş yükünün olmadığı ve davayla ilgili gerekli araştırma sürecini tamamlamış bir mahkeme elbette 15 günde davayı bitirebilir ama mevcut koşullarda 2 haftada duruşma günü alabilmek çok kolay değil” diyen avukat Ceran, bir başka meslektaşının aynı mahkemeden aralık ayına gün alabildiğini belirtti.

Bir başka avukat ise Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde nisan ayında açtığı davanın duruşmasını ancak aralık ayında alabildiğini söyledi.

“Normal bir durum değil”

1 yıldan az evli kalan çiftlerin anlaşmalı boşanma davası açabilmesinin önünde mevzuat engeli var. Davanın “çekişmeli” olarak açılması gerekiyor. Bazı avukatlar, tarafların duruşmaya tanık getirmesiyle süreç içinde davanın ‘anlaşmalı boşanmaya’ evrilebileceği görüşünde. Ancak sistemin otomatik olarak verdiği duruşma gününün yine de 15 gün gibi kısa bir süre içinde verilmesi normal bir durum olarak değerlendirilmiyor. Hukukçular, normal seyri içinde duruşmanın 2023 yılı içinde gelebileceğini düşünüyor.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler