Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) Yeni Üyesi Prof. Dr. Çetin Arslan Oldu

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nda (HSK) boşalan üyelik için yapılan seçim sonucunda, Prof. Dr. Çetin Arslan, yeni HSK üyesi olarak belirlendi.

Yayınlanma:

TBMM Genel Kurulu tarafından Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda (HSK) boşalan bir üyelik için yapılan seçimde, Prof. Dr. Çetin Arslan, HSK üyeliğine seçildi. Karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak duyuruldu.

31 Ocak’ta gizli oylama ile gerçekleştirilen seçime 369 milletvekili katılım gösterdi. Birinci tur oylamada, Prof. Dr. Çetin Arslan 342 oy alarak öne çıktı. Diğer adaylar, Prof. Dr. Bayram Keskin 22 oy ve Prof. Dr. Ender Ethem Atay 3 oy aldı. 2 oy geçersiz sayıldı.

Anayasa gereği birinci turda 400 oy çoğunluğu sağlanamayınca, ikinci tura geçildi. İkinci tur oylamada da 360 oy çoğunluğu sağlanamayınca en fazla oy alan iki aday arasında kura çekimi yapılarak üye belirlendi.

İLGİLİ HABER Adnan Oktar’ın Gizli Haberleşme Ağı Ortaya Çıktı
Hakimler ve Savcılar Kurulu'nda (HSK) boşalan üyelik için yapılan seçim sonucunda, Prof. Dr. Çetin Arslan, yeni HSK üyesi olarak belirlendi.

Kura Çekimi Sonucu: Prof. Dr. Çetin Arslan

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ tarafından çekilen kurada Prof. Dr. Çetin Arslan, HSK’nin yeni üyesi olarak belirlendi. Bozdağ, Arslan’ı tebrik ederek, “Hayırlı olsun diliyor, Başkanlık Divanı olarak görevinde başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler