Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Haluk Levent CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığı Teklifini Reddetti

Haluk Levent, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı teklifini kabul etmediğini açıkladı.

Yayınlanma:

SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Haluk Levent, üç gün önce CHP’den gelen teklifi, “AHBAP başkanıyım. Üyelerime ve bizi destekleyen herkese siyaset dışı kalacağıma dair sözüm var.” diyerek reddettiğini belirtti.

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala yapılan bu açıklama, büyük dikkat çekti. CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak Lütfü Savaş’ı göstermesinin ardından parti yönetiminin kararını gözden geçireceği iddia edilmişti.

SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından Haluk Levent ile yaptığı görüşmeyi paylaşarak, sanatçının siyasi kimliğe girmeme konusundaki kararlılığını vurguladı.

İLGİLİ HABER COVID-19 Aşısının İki Yeni Yan Etkisi Ortaya Çıktı
Haluk Levent, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı teklifini kabul etmediğini açıkladı.

Aynı saatlerde Haluk Levent de sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaparak, “CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında: Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var.” ifadelerini kullandı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler