Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cuma

19°/ 12°

Cumartesi

13°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

19°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Huawei Üç Kez Katlanabilen Telefon Çıkartıyor

Huawei, katlanabilir telefon alanında sınırları zorlamaya hazırlanıyor. Şirketin üç kez katlanabilen telefon patenti gün yüzüne çıktı

Yayınlanma:

ABD’nin ambargolarıyla karşı karşıya kalan Huawei, pazarda önemli bir düşüş yaşamıştı. Ancak yakın zamanda tanıtılan Mate 60 serisi ile bu algıyı değiştirmeyi başardı. Bu süreçte şirketin yatırımları hız kazanırken, telefon kullanıcılarının karşısına sürpriz bir cihazla çıkmaya hazırlanıyor.

Katlanabilir modellerin popülaritesi artmaya devam ederken yenilikçi tasarımlar ortaya çıkıyor. Zaten üç farklı türde katlanabilir telefonu piyasaya süren Huawei daha önce görülmemiş bir tarzda katlanabilir telefon dünyasına yön vermeye hazırlanır. Şirketin patentine dayanan görüntüler, 2024’ün ikinci çeyreğinde tanıtılacak olan üç kez katlanabilir bir telefona işaret ediyor.

İLGİLİ HABER Apple ID İsim Değiştirebilir
Huawei, katlanabilir telefon alanında sınırları zorlamaya hazırlanıyor. Şirketin üç kez katlanabilen telefon patenti gün yüzüne çıktı

Cihazın detaylarına bakıldığında, modelin Z veya S şeklinde katlanabilir bir tasarıma sahip olduğunu görülüyor. Ancak ekran boyutu diğer katlanabilir modellerle benzer şekilde 6,4 inç civarında kalacak. Ayrıca arka bölümde oldukça büyük bir menteşe ve dörtlü kamera kurulumuna yer verilmiş.

Diğer özellikler henüz netleşmemiş olsa da Huawei’nin panel tedarikçisi olarak BOE ile anlaştığı ve menteşenin Zhaoli ve Fusda gibi rulman şirketlerinden sağlanacağı belirtiliyor.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler