Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

İçişleri ve Adalet Bakanlarından açıklama

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Diyarbakır'daki çatışma ile ilgili açıklama yaptı.

Yayınlanma:

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği ve 1 polisin şehit olduğu silahlı çatışma ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ortak bir açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala: Diyarbakır’da çıkan çatışmada Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi hakkında “Saldırıda bir polis memurumuz şehit olmuş. Biri ağır olmak üzere 2 polis memurumuz yaralanmıştır. Olay mahallinde güvenlik görevlileriyle teröristler arasında çatışma çıkmıştır. Çatışmalar sırasında olay mahallinde bulunan Diyarbakır Barosu Başkanı Sayın Tahir Elçi maalesef hayatını kaybetmiştir.

Olayın soruşturulması için 2 mülkiye başmüfettişi, 2 polis müfettişi görevlendirilmiştir. Olay tüm yönleriyle araştırılacaktır.

İLGİLİ HABER Elbistan’da İşçi Konteynerlerinde Yangın: 11 Yaralı
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Diyarbakır'daki çatışma ile ilgili açıklama yaptı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemleri sürüyor. Bütün detaylar büyük bir titizlik içerisinde ele alınıyor. Kirli ve yanlış bilgiler üzerinden değerlendirme yapmak hepimizi yalnışa düşürecektir.  

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler