Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

İsrail Güvenli Bölge Olarak Adlandırılan Refah Kenti’ne Saldırdı

Güvenli bölge olarak adlandırılan Refah Kenti'ne yönelik gerçekleştirilen İsrail saldırısında, 100'den fazla insan hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı.

Yayınlanma:

7 Ekim 2023’ten bu yana devam eden İsrail’in Filistin’i kan gölüne çeviren saldırıları, son olarak Refah Kenti’nde gerçekleştirildi. İsrail ordusu, güvenli bölge olduğunu iddia ederek sivilleri sürdüğü Refah Kenti’ne kara, hava ve denizden onlarca saldırı düzenledi.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın bildirdiğine göre Refah’taki hastane yetkilileri, İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılarda 100’den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini, yüzlerce kişinin de yaralandığını açıkladı. Sivillerin evlerinin hedef alındığı belirtilirken, Filistin Kızılayı da saldırıların özellikle şehir merkezinde yoğunlaştığını duyurdu.

İlaç ve Serum Sıkıntısı

Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms, hastanenin çok tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğunu ve yeterli ilaç ile serumun bulunmadığını ifade etti.

İLGİLİ HABER COVID-19 Aşısının İki Yeni Yan Etkisi Ortaya Çıktı
Güvenli bölge olarak adlandırılan Refah Kenti'ne yönelik gerçekleştirilen İsrail saldırısında, 100'den fazla insan hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı.

Yerel kaynaklara göre İsrail ordusu kara, hava ve denizden koordineli şekilde Refah Kenti’ne yaklaşık 40 saldırı gerçekleştirdi. Savaş uçakları, topçu atışları ve savaş gemilerinden gelen yoğun ateş, özellikle yerinden edilmiş kişilerin sığındığı evleri ve camileri hedef aldı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler