Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

İşsizlik Sigortası Kanunu Değişiklikleri Resmi Gazete’de Yayınlandı

Türkiye'de işsizlikle mücadele kapsamında önemli değişikliklere gidildi. İşsizlik Sigortası Kanunu'nda yapılan güncellemeler, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

Yayınlanma:

Türkiye’de çalışma hayatına dair önemli değişiklikleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen bu düzenlemelerle birlikte, Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur emekli maaşlarına ocak ödeme dönemi itibarıyla geçerli olacak 6 aylık artış oranı yüzde 49,25 olarak yansıtılacak.

Kanundaki en dikkat çekici değişikliklerden biri, en düşük emekli aylığının 10 bin liraya yükseltilmesi oldu. Ayrıca iş dünyasını etkileyen genel salgın durumu, kısa çalışma gerekçelerine eklendi. Bu sayede, işverenler ve çalışanlar, pandemi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle kısa çalışma ödeneğinden daha etkin bir şekilde faydalanabilecekler.

Kanunla birlikte yapılan bir diğer önemli düzenleme ise sigortalıların kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilmesi için gereken asgari prim ödeme gün sayısının 600’den 450’ye düşürülmesi oldu.

İLGİLİ HABER Elbistan’da İşçi Konteynerlerinde Yangın: 11 Yaralı
Türkiye'de işsizlikle mücadele kapsamında önemli değişikliklere gidildi. İşsizlik Sigortası Kanunu'nda yapılan güncellemeler, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

 

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler