İyi Parti'de kongre takvimi belli oldu

İyi Parti, kurultay çalışmalarının ilk ayağı olan mahalle delegesi seçimlerini 29 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında yapacak. Kasım ayının ortasında başlayacak ilçe kongrelerini 5 Aralık'ta, il kongrelerini 29 Ocak'ta tamamlamayı hedefleyen İyi Parti, şubat ya da mart ayında 3. Olağan Kurultay'ı yapmayı planlıyor.

İyi Parti'de kongre takvimi belli oldu

İyi Parti Genel İdare Kurulunda (GİK) başlatılması kararı alınan 3. Olağan Büyük Kurultay süreci için çalışmalara hız verildi.

2023 seçimlerine teşkilatlarını güçlendirerek girmeyi amaçlayan parti, kurultay çalışmalarının ilk ayağı olan mahalle delegeleri seçimine 29 Ekim Cumartesi günü başlayacak.

Bu süreci 6 Kasım'da tamamlayacak parti, seçim takvimi çerçevesinde kasım ayının ortasında ilçe kongrelerini başlatmayı ve 5 Aralık'ta bitirmeyi planlıyor.

Büyük kurultay şubat ya da mart ayında

İl kongrelerini 29 Ocak'ta tamamlamayı hedefleyen İyi Parti , ülkenin siyasi gündemi ve 2023 seçim takvimine göre şubat ya da mart ayında ise 3. Olağan Büyük Kurultay'ı gerçekleştirecek.

Bu arada partinin kurultay kararını, 2018 seçimlerinde il ve ilçe teşkilatlarında, milletvekili adaylığı için istifalar dolayısıyla oluşan boşluğun tekrar yaşanmaması için aldığı öğrenildi.

İyi Parti GİK'te "milletvekili adayı olacak ilçe ve il başkanlarının kongrelerde aday olmamaları" yönünde tavsiye kararı alınmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER