Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

16°/ 11°

Cumartesi

10°/

Pazar

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Konya barınağında köpeğin kürekle katledilmesine ilişkin istenen ceza belli oldu

Konya barınağında köpeğin kürekle katledilmesi olayına ilişkin istenen ceza belli oldu.

Yayınlanma:

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki elindeki kürekle köpeğe vurarak ölümüne neden  olan sağlık teknisyeni Murat Bacak (27) ve köpeği sürükleyerek götüren Sefa Çakmak (28) hakkında  ‘Bir ev hayvanına veya evcil hayvanğı kasten öldürme’ suçundan 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istendi.  

4 yıl kadar hapis istemi

Olayın sorumlusu iki kişi hakkında “Bir ev hayvanına veya evcil hayvanı kasten öldürme” suçundan 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istendi. Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir köpeğin başına kürekle vurularak öldürülmesi günlerce konuşulmuştu.

İLGİLİ HABER Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı Bugün Açılıyor
Konya barınağında köpeğin kürekle katledilmesi olayına ilişkin istenen ceza belli oldu.

Geçtiğimiz ay yaşanan olayda barınaktaki bir köpek, ipe bağlanıp sürüklenmişti. İncelemeler sonucu kürekli kişinin sağlık teknisyeni Murat Bacak, köpeği sürükleyerek götürenin de Sefa Çakmak olduğu tespit edilmişti.

Tutuklanan iki kişi hakkında dava açılmıştı. Olay sonrası şiddet görüntüsünün kaydedildiği sırada orada olan görevlilerin tümünün işine son verilmişti.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler