Mehmet Öz ve kız kardeşi arasındaki miras kavgası alevlendi! İki lüks dairenin kira gelirine çöktü

ABD'de siyasete atılan medyatik doktor Mehmet Öz ile kız kardeşi Nazlım Öz arasındaki miras davası giderek büyüyor. İki kardeşin avukatları mahkemede karşı karşıya geldi ve ağır iddialar ortaya atıldı.

Mehmet Öz ve kız kardeşi arasındaki miras kavgası alevlendi! İki lüks dairenin kira gelirine çöktü

ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın desteklediği Dr. Öz ile kardeşi Nazlım Öz arasındaki miras davası giderek büyüyor.

Ünlülerin doktoru olarak tanınan ve kısa bir süre önce Pennyslvania eyaletinden Cumhuriyetçilerin senatör adayı olan Dr. Öz ile kız kardeşi Nazlım Öz arasındaki miras davası önceki gün New York’ta görüldü.

İki lüks dairenin kira gelirine "çöktü" iddiası

Business Insider’daki haberde iki kardeş arasında müzakere çabalarının sonuçsuz kaldığını ve miras davasının çirkin bir hale büründüğü aktarılırken, duruşmaya Dr. Öz ve kardeşinin katılmadığını ve avukatlarını gönderdiği de belirtildi.

İki avukat arasında Manhattan’daki mahkeme salonunda atışma yaşandığı ve Nazlım Öz’ün avukatının Dr. Öz’ü New York’taki iki lüks dairenin kira gelirine "çöktüğünü" söylediği de açıklandı.

Hakim Suzanne Adams’a hitaben konuşan Nazlım Öz’ün avukatı, "Buna ben paraya çökmek derim" dedi.

Dava devam ederken kira gelirlerinin Dr. Öz’e gitmeye devam ettiğini söyleyen avukat, "Hakim ya da jüri karar verene kadar bu kira gelirleri ayrı bir banka hesabına gitmeli" dedi.

Türkiye'de en az 10 gayrımenkulü var

Dr. Öz’ün babası Mustafa Öz’ün 2019’da yaşamını yitirmesi sonrasında ailede çatlak meydana gelmiş ve kardeşler miras için birbirine girmişti.

Pennsylvania’dan siyasete atılan ve Cumhuriyetçilerin adayı olan Dr. Öz, seçim öncesinde bütün malvarlıklarını beyan etmişti. Dr. Öz’ün ABD ve Türkiye’de en az 10 gayrimenkulü olduğu ortaya çıkmıştı.

Nazlım Öz 2020’de, ünlü doktorun, iki gayrimenkul için toplam 15 bin dolarlık aylık geliri kardeşiyle paylaşmadığını iddia etmişti.

Dr. Öz de kız kardeşinin babasının imzasını taklit ederek gelir elde ettiğini öne sürmüştü. Öte yandan Dr. Öz ve California’da yaşayan kız kardeşi Seval Öz de Nazlım Öz’e dava açmış ve kardeşlerinin babalarının Hollanda, Hindistan ve Cayman Adaları’ndaki 2.9 milyon dolarlık parasını zimmetine geçirdiğini öne sürmüştü.

Nazlım Öz’ün avukatı Laurence J. Lebowitz ise müvekkilinin sahte imza ile babasının parasına el koyduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER