Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Müfredat Değişikliğini Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerle bir araya geldiği 'Öğretmenler Odası Buluşmaları' kapsamında yaptığı açıklamada, okullarda müfredat değişikliği yapılacağını duyurdu.

Yayınlanma:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okullarda yapılacak müfredat değişikliklerini duyurdu ve detaylarıyla birlikte açıklamalarda bulundu. Ankara’da görev yapan öğretmenlerle buluştuğu ‘Öğretmenler Odası Buluşmaları’ kapsamında konuşan Bakan Tekin, müfredat değişikliği çalışmalarının ana paradigmasından başlayarak Türkiye’nin değerleriyle uyumlu ve dinamik bir yapıda olacağını belirtti.

Bakan Tekin, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşları rahmetle anarak, deprem bölgelerindeki eğitim süreçlerini yönetmek adına Bakanlık olarak seferberlik halinde olduklarını ifade etti.

İLGİLİ HABER YÖKDİL Bu Sene 104 Bin 485 Adayı Sınayacak
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerle bir araya geldiği 'Öğretmenler Odası Buluşmaları' kapsamında yaptığı açıklamada, okullarda müfredat değişikliği yapılacağını duyurdu.

Arama kurtarma, bakım ve onarım, psikososyal destek, eğitim öğretime hazırlık, taşımalı eğitim, barınma ve beslenme gibi birçok alanda gece gündüz demeden çalışmalar yürütüldüğünü vurguladı.

Müfredat Değişikliği: Canlı ve Dinamik Yapı

Bakan Yusuf Tekin, müfredat değişikliğinin hızla değişen dünya koşulları ve güncel gelişmeler göz önünde bulundurularak canlı ve dinamik bir yapıda olacağını belirtti. Eğitim sisteminin temelini oluşturacak çalışmaları tamamladıklarını ve yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi. Müfredatın, Türkiye’nin değerleri ve referanslarıyla uyumlu bir şekilde güncelleneceğini vurgulayan Tekin, öğrencilerin küresel değişimlere daha etkin bir şekilde adapte olmalarını sağlayacaklarını dile getirdi.

Bakan Tekin, eğitim politikalarını şekillendirebilmek adına öğretmenler başta olmak üzere eğitim paydaşlarıyla sürekli istişare kültürü içinde olduklarını sözlerine ekledi. Bu yaklaşımın birçok başarılı projenin hayata geçirilmesine olanak tanıdığını belirtti.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler