Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cuma

17°/

Cumartesi

19°/ 10°

Pazar

19°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

MİT, sözde 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı'nca (MİT) Suriye'nin Halep kentinde düzenlenen operasyonda; sözde 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' sorumlusu, terörden arananlar listesinin kırmızı kategorisinde yer alan, PKK/KCK'lı 'Şilan Emgihan' kod adlı Sabah Oğur etkisiz hale getirildi.

Yayınlanma:

PKK/KCK Başkanlık Konseyi’ne bağlı sözde ‘Komalen Ciwan Koordinasyonu (Gençlik Topluluğu)’ yönetiminde yer alan; sözde ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ sorumlularından ve İçişleri Bakanlığı’nın terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride bulunan, ‘Şilan Emgihan’ kod adlı Sabah Oğur, MİT bünyesinde kurulan özel ekibin takibine alındı. Türkiye, Irak ve Suriye’de sözde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren, eylemlerde yer alan; örgüte yeni kadrolar kazandıran Oğur’un, Irak’tan Suriye’ye geçtiği tespit edildi. Tam konumunun Halep’in Şeyh Maksut bölgesi olduğunun belirlenmesi sonrası düzenlenen operasyonda terörist, etkisiz hale getirildi. 

Sözde ‘Suriye/Rojova 3’lü Koordinasyon’ üyesi olan ve birçok eylemin talimatını veren Sabah Oğur’un kardeşi, PKK/KCK-PYD/YPG mensubu Zahra Oğur da 2010’da etkisiz hale getirilmişti.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler