Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Eğitim

ÖSYM Duyurdu: YKS Başvuruları Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nın beklenen duyurusu sonunda geldi: 2024-YKS başvuruları resmen başladı!

Yayınlanma:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, milyonlarca öğrencinin merakla beklediği 2024 YKS başvurularının başladığını duyurdu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2024 YKS başvuruları bugün itibarıyla başladı ve 26 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek. Başvurular, adayların tercihine bağlı olarak ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla ya da bireysel olarak ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan https://ais.osym.gov.tr üzerinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

Zam Oranları Açıklandı

2024 YKS başvuru ücretlerinde önemli bir değişiklik yapıldı. Sınav ücretleri yüzde 156 oranında artırılarak her oturum için 115 liradan 295 liraya çıkarıldı. Lisans programlarına girecek adaylar (TYT+AYT), toplamda 590 lira öderken, ön lisans programlarına kayıt olacak adaylar (TYT) ise 295 lira ödeyecekler. Üç oturuma katılacak adayların toplam ödemesi ise 885 lira olacak.

İLGİLİ HABER YÖK Araştırmacı Burs Miktarı Arttı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nın beklenen duyurusu sonunda geldi: 2024-YKS başvuruları resmen başladı!

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Adaylar, 2024-YKS başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirler.

Fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ve e-Devlet şifresi olan adaylar, başvuru merkezlerine gitmeden çevrimiçi kayıt yaptırabilir ve sınav başvurularını bireysel olarak elektronik ortamda gerçekleştirebilirler.

2024 YKS Tarihi Belli Oldu

ÖSYM’nin yayımladığı 2024 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ne göre YKS 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Temel Yeterlilik Testi (TYT) 8 Haziran’da, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 9 Haziran’da yapılacak.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler