'Polis okulu yapılanması'na yönelik operasyon!

FETÖ'nün polis okulu yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında birinci, ikinci ve üçüncü sınıf emniyet müdürlerinin de bulunduğu 18 kişi, "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

'Polis okulu yapılanması'na yönelik operasyon!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün polis okulu yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan aralarında birinci, ikinci ve üçüncü sınıf emniyet müdürlerinin de bulunduğu 29 şüphelinin savcılık sorgusu tamamlandı. Savcılık şüphelilerden 28'ini tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti. 1 kişiyi ise serbest bıraktı. Hakimlik, ifadelerini aldığı 28 şüpheliden 18'inin "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmasına karar verdi. Diğer 10 şüphelinin ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi.
İŞTE TUTUKLANAN İSİMLER  
Adil Yıldız, Alaattin Harman, Ali Öz, Bülent Kaynaroğlu, Emiş Emre, Halid Serdar Uçan, İsmail Başören, İsmail Boşnak, Mehmet Fatih Alhan, Muhiddin Yıldırım, Murat Perdecier, Nejdet Saygılı, Ramazan Barlas, Rasim Altuntaş, Rukiye Bunlu, Şuayip Öğdür, Tuncay Felek, Turan Odabaş.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER