Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Recep Tayyip Erdoğan Depremin Yıl Dönümünde Mesaj Yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Yayınlanma:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümünde, depremzedelere yapılan yardımların devam edeceğini açıkladı. Erdoğan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, hayatını kaybedenleri rahmetle anarken depremzedelere destek olma sözünü yineledi.

Erdoğan, depremlerde evi yıkılan ve kullanılamaz hale gelen vatandaşların güvenli yuvalarına kavuşana kadar çalışmaların süreceğini belirtti. “Bu çalışmaları, şehirlerimizi inşa ederek ayağa kaldırıncaya kadar sürdüreceğiz” diyen Cumhurbaşkanı, depremzedelerin yaşadığı acıyı hafifletmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını vurguladı.

“Milletimiz Birlik ve Beraberlik İle Sınavı Geçti”

İLGİLİ HABER Elbistan’da İşçi Konteynerlerinde Yangın: 11 Yaralı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Erdoğan, depremin yaşandığı 11 ildeki yıkımın büyük olduğunu ifade ederken, bu tür felaketlerin aynı zamanda birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin gücünü sınamak için bir fırsat olduğunu söyledi. Milletin, devletin ve hükümetin bu zorlu süreçte tek yürek olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Milletimiz asrın felaketine asrın birlikteliği ile karşılık verdi” dedi.

Erdoğan, mesajının sonunda, toprağa verilen canları rahmetle yad ederken, millete verilen sözleri tutmak için canla başla çalışacaklarını ve depremzedeleri güvenli yuvalarına kavuşturuncaya kadar çabalayacaklarını belirtti. Ayrıca “Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın, bizleri böyle imtihanlara maruz bırakmasın” dileğinde bulundu. İşte Erdoğan tarafından yayınlanan o mesaj:

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler