Resepsiyona katılan ünlü simalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolasıyla Çankaya Köşkü'nde düzenlediği resepsiyona; siyaset, iş, sanat, akademi, basın ve spor camiasından bir çok davetli katıldı.

Resepsiyona katılan ünlü simalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Köşk'te ev sahipliği yaptığı ilk resepsiyona eşi Emine Erdoğan ile el ele geldi. Resepsiyona katılan davetlileri karşılayıp, tebrikleri kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi, davetliler ile tek tek tokalaştı. Siyaset, sanat, iş dünyası, akademi ve spor camiasından çok sayıda ismin katıldığı resepsiyonda sanatçı Muazzez Ersoy, karşılama sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a birer gül takdim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi ile birlikte davetlileri karşıladıktan sonra resepsiyona katılanların yanına gitti. Davetliler ile birlikte fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, resepsiyon sırasında söylenen Yemen Türküsü'ne de eşlik etti.

Siyaset, iş, Sanat, Akademi, Basın ve Spor Camiası Köşk'te bir araya geldi

Siyaset, iş dünyası, sanat, akademi, basın ve spor dünyasından birçok ismin yer aldığı Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile geldi. Kabineden çok sayıda bakanın katıldığı resepsiyonda Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Numan Kurtulmuş ve Yalçın Akdoğan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gümrük Ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı yer aldı. Resepsiyona bakanların yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve milletvekilleri Binali Yıldırım, Hayati Yazıcı, Emrullah İşler, Suat Kılıç, Egemen Bağış, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler de katıldı.
Resepsiyona iş dünyasından katılan isimler; Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan ve eşi Sema Doğan, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve iş adamı Mehmet Ali Yalçındağ, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve eşi Ali Sabancı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, iş adamları Ahmet Çalık, Ahmet Nazif Zorlu, Ferit Şahenk, Erdoğan Demirören, Ethem Sancak, Nihat Özdemir, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Bülent Eczacıbaşı, Süleyman Çetinsaya, Celal Poyraz, Zeki Poyraz, Mustafa Kaya, Ahmet Kaya, Ahmet Gür, Mehmet Gür oldu. Çok sayıda gazete ve televizyonun yazarlarının ve Ankara temsilcilerinin katıldığı resepsiyonda Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, CNN Türk Genel Müdürü Barış Tünay, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, gazeteci Murat Yetkin, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, televizyoncu Acun Ilıcalı gibi isimler yer aldı. Dünya Motorsiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu gibi yurt dışında derece almış birçok sporcunun katıldığı resepsiyonda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de vardı. Sanat camiasından çok sayıda ünlü ismin yer aldığı resepsiyona şarkıcılar Demet Akalın, Petek Dinçöz, Nihat Doğan, Yavuz Bingöl, Mustafa Ceceli, Serkan Çağrı, Uğur Işılak, Sinan Akçıl, oyuncular Hülya Koçyiğit, Kenan İmirzalioğlu, Necati Şaşmaz, Tolgahan Sayışman, Ece Erken ve modacı Faruk Saraç katıldı.

7 Bölgeden 7 Muhtar Köşk'teki resepsiyona katıldı

Resepsiyonda 7 bölgeden 7 muhtar (Edirne, Kars, Diyarbakır, Siirt, Rize, Adana, Aydın, Konya) yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara'da ikametgahının bulunduğu mahalledeki muhtarlarının da davetliler arasında olduğu görüldü. Köşk'teki resepsiyonda orgeneralden ere vatana kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'ndeki tüm rütbeleri temsil eden davetlilere yer verilmesi; şehit yakınlarının ve gazilerin, TSK yararına faaliyet gösteren dernek ve kurumların temsilcilerinin de çağrılmış olması dikkati çekti. Ayrıca koreografide, tarihten bugüne Osmanlı dahil olmak üzere Türk ordularının kullandığı 21 farklı üniformalarının muhafız alayı askerlerince giyinilmiş biçimde davetlilerin izlenimine sunulduğu gözlendi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 00:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER