Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Santa Maria Kilisesi Saldırısıyla İlgili 17 DEAŞ Üyesi Yaklandı

Sarıyer'de geçtiğimiz günlerde Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen saldırıyla bağlantılı olduğu belirlenen DEAŞ terör örgütü üyelerine yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Yayınlanma:

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde gerçekleşen Santa Maria Kilisesi saldırısının ardından, güvenlik güçleri harekete geçti. Son dakika gelen bilgilere göre terör örgütü DEAŞ’a bağlı olduğu değerlendirilen 17 şüpheli, İstanbul merkezli bir operasyonla yakalandı.

MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koordineli çalışması sonucunda, DEAŞ’ın Türkiye’ye yönelik faaliyet gösteren unsurları belirlendi. Söz konusu örgütün Santa Maria Kilisesi’ne düzenlediği saldırıyla bağlantılı olduğu düşünülen 17 şüpheli, yapılan operasyonla gözaltına alındı.

Güvenlik kaynakları, DEAŞ’ın sözde Horasan Vilayeti’ne bağlı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren ve saldırıyı gerçekleştiren faillerin belirlendiğini bildirdi. MİT’in öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda, Aralık 2023’te Türkiye’deki sinagog ve kiliseler ile Irak Büyükelçiliği’ne yönelik olası eylem planları engellenmişti.

İLGİLİ HABER Elbistan’da İşçi Konteynerlerinde Yangın: 11 Yaralı
Sarıyer'de geçtiğimiz günlerde Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen saldırıyla bağlantılı olduğu belirlenen DEAŞ terör örgütü üyelerine yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Çok Sayıda Örgütsel Doküman Ele Geçirildi

Operasyon kapsamında şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Bu dokümanların, DEAŞ’ın Türkiye’deki faaliyetlerine dair önemli ipuçları içeriyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler