İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir İstifa Etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir İstifa Etti
İYİ Parti içerisindeki istifaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, partideki görevlerinden ve üyelikten istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, partideki görevlerinden ve üyelikten istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Aydemir, "Partideki çalışma arkadaşlarımla aynı rotada ilerleyemeyeceğimizi üzülerek müşahede ettim" ifadelerini kullandı.

Aydemir, siyaseti ülke ve millet için pozitif değişim aracı olarak gördüğünü ve partisindeki uyumsuzluklar nedeniyle istifa kararı aldığını dile getirdi. Aydemir'in açıklaması şu şekilde:

İYİ Parti'deki görevlerimden ve üyeliğimden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgilerine sunarım. Siyaseti sadece ülke ve milletimiz için güzel şeyler yapmanın bir aracı olarak gördüm. Bu nedenle siyasete girdim. Çünkü kurumsallığın oldukça zayıf olduğu ülkemiz; sosyal, ekonomik, hukuki tüm bileşenleri ile siyasetten aşırı derecede etkileniyor.

Ülkemizin mevcut siyasi atmosferindeki 'doğru' alternatif olma yolunda partimizin karar alıcı organlarında fikirlerimi beyan etmekten geri durmadım. Ancak, maalesef partideki çalışma arkadaşlarımla aynı rotada ilerleyemeyeceğimizi üzülerek müşahede ettim. Bu sebeple İYİ Parti'den ayrılmaya karar verdim. Ancak, bundan sonra da bilgi ve tecrübemi ülkemizin hizmetine sunmaya ve bu doğrultuda çalışmaya/üretmeye inşallah devam edeceğim.

Birol Aydemir'in Siyasi Karnesi

Birol Aydemir, 2022 yılında DEVA Partisi'nden istifa ederek İYİ Parti'ye katılmıştı. O dönemde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından rozeti takılan Aydemir, şimdi ise parti üyeliğinden ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.