Sigaraya büyük zam!

Tiryakilerin gündemi sigara zammı. Türkiye'de sigara satan iki büyük gruptan birinin sigaralarına bugünden itibaren 3 TL zam geldi. Grubun sattığı en pahalı sigara zamlı sigara fiyatları 18 TL oldu. Et ve Süt Kurumu'nda bir kilogram kıymanın fiyatı 32 TL. İki paket sigara 36 TL oldu.

Sigaraya büyük zam!

Sigara tiryakilerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı ve sigara fiyatlarına zam geldi. Temmuz ayında gelen ÖTV zammında sonra sigara fiyatlarına bir zam daha geldi.

Vatandaşlar sosyal medyada zamma tepki gösterirken Türkiye’de sigara satan iki büyük gruptan birinin sigara fiyatları 3 TL zam geldi.

Söz konusu grup zammı bugünden itibaren fiyatlarına yansıttı.

Böylece grubun sattığı bir sigara 3 TL zamla 13 TL’den 16 TL’ye çıktı.

Grubun sattığı en pahalı sigara ise 15 TL’den 18 TL’ye yükseldi.

Türkiye’de satış yapan bir başka grubun da 1 Eylül’den itibaren sigaraya zam yapacağı ifade ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz akbaba
Yavuz akbaba - 4 yıl Önce

Bi daha oy alirsiniz poseti parali yaptiniz caniniz sIkIldIkca sigaraya zam yaptiniz nasil belediye secimlerini kaybettiniz bi dahaki secimde mutlaka kaybedeceksiniz

Necati türker
Necati türker - 4 yıl Önce

Arkadaşlar ben kırkyılın üzrinde avusturyada kaldım sgaraya oranın parasıilen enfazlazam 20 kuruş gördüm oda senede enfazla birdefa ya mahsus bizde iki ayda ikizam yalnız sigaraya değil öbür tarftan ihtiyaç maddelerine her hafta zam gündeme getirenyok serbest piyasadeyiyorlar iyide avrupadada serbest piyasa onlarda neden olmuyor sıkı piyasa denetimivar bizde saldım çayıra mevlâm kayıra biryandanda zamdan başka çareyok bukadar israfın olduğu yerde buzamlarda çözüm olmayscak cünkü bir örnek vereyim annesi babası ölmüş bayanlar 40 50 yaşındada olsa aylık alıp rahatına bakıyor dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulamayok millet tembelliğe alışmış calışıp üretmeden lüks yaşayacak bolpara kazanacak bu demenin suyu nereden geliyor düşünen yok amma suyun kaynağı kurumağa başladı hiçkimse farkında değil bir ülke yüzde yüz üretip yüzde ellisni harcarsa ozaman geleceği olur bunuda yapmak için oytaçirliği yapmadan gerçeklere göre uygulamalar gerekli bunu bir parti için demiyorum hesi için geçerli devlet idaresinde devamlılık esas olmalı avrupada hangi parti iktidar olursa olsun hemen yasaçıkarmıyor devamlılık esasına göre hareket ediyor bizde nugün yaz yarınboz böyle oldunu bugünkü durun popilizim zamların ardı arkası gelmez ve gelmiyecektir saygılarla

SIRADAKİ HABER