Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

SpaceX Açıkladı: Alper Gezeravcı’nın Dönüş Yolculuğu Bir Kez Daha Ertelendi

SpaceX, Ax-3 ekibinin dönüş yolculuğunun, Florida kıyılarındaki olumsuz hava şartlarının devam etmesi sebebiyle bir kez daha ertelendiğini duyurdu

Yayınlanma:

Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın da aralarında bulunduğu Ax-3 ekibinin Dünya’ya dönüş yolculuğunun, Florida’daki olumusuz hava koşulları nedeniyle bir kez daha ertelendiğini duyurdu.

Mürettebatın sağlığının iyi olduğu vurgulanırken Ax-3 ekibinin Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) ne zaman ayrılacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Olumsuz Hava Koşulları Devam Ediyor

Alper Gezeravcı’nın Dünya’ya dönüşü, 2 Şubat olarak planlanmış ancak Florida kıyılarındaki kötü hava şartları nedeniyle önce 5 Şubat Pazartesi’ye, daha sonra ise 6 Şubat Salı’ya ertelenmişti.

İLGİLİ HABER Adnan Oktar’ın Gizli Haberleşme Ağı Ortaya Çıktı
SpaceX, Ax-3 ekibinin dönüş yolculuğunun, Florida kıyılarındaki olumsuz hava şartlarının devam etmesi sebebiyle bir kez daha ertelendiğini duyurdu

SpaceX’in Dragon uzay aracıyla yörüngeye taşınan Falcon-9 roketi, 19 Ocak’ta Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden başarılı bir şekilde fırlatılmıştı. Dragon uzay aracı, yaklaşık 36 saat süren uzay yolculuğunun ardından 20 Ocak’ta Uluslararası Uzay İstasyonu’na kenetlenmişti.

Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçirdiği 14 gün boyunca programına uygun şekilde 13 deneye gerçekleştirdi.

SpaceX, iniş için uygun hava şartlarını beklediklerini belirtirken, Ax-3 ekibinin güvenli bir şekilde Dünya’ya dönüşü için hava durumu takibi sürüyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler