Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

SpaceX, Ax-3 Mürettebatının Dönüşünü Bir Kez Daha Erteledi

SpaceX şirketi, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da bulunduğu Ax-3 mürettebatının dünyaya dönüşünü bir kez daha ertelediğini duyurdu.

Yayınlanma:

SpaceX, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ve Ax-3 mürettebatının dünyaya dönüşünü bir kez daha erteledi. Florida kıyılarındaki olumsuz hava koşulları nedeniyle Dragon kapsülünün Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ayrılması planlanan en erken tarihi 6 Şubat olarak belirledi.

SpaceX’in yaptığı açıklamada, Florida kıyılarındaki olumsuz hava koşullarının dönüş için risk oluşturduğu vurgulandı.

En Erken Tarih 6 Şubat Olarak Belirlendi

Kötü hava koşullarının mürettebatın güvenli dönüşünü engellediği için Dragon kapsülünün Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ayrılması için belirlenen en erken tarih, 6 Şubat Salı günü olarak açıklandı.

İLGİLİ HABER Adnan Oktar’ın Gizli Haberleşme Ağı Ortaya Çıktı
SpaceX şirketi, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da bulunduğu Ax-3 mürettebatının dünyaya dönüşünü bir kez daha ertelediğini duyurdu.

Ancak hava koşullarındaki belirsizlik nedeniyle dönüş tarihi kesinlik kazanmamış durumda.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler