Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Tahir Elçi'ye veda

Diyarbakır Baro Başkanı için 80 ilin baro başkanının katılımıyla tören düzenleniyor...

Yayınlanma:

Diyarbakır’da tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaparken polis ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için tören başladı.

Tahir Elçi’nin tabutunun üzerine Diyarbakır Barosu’nun amblemi olan bir örtü serildi.

Tahir Elçi’nin cenazesi Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Morgu’ndan alındı. Törene 80 ilin baro başkanları cübbeleriyle katılırken, hastanenin bahçesinde yoğun kalabalık dikkat çekiyor. Elçi’nin cenazesi İnsan Hakları Anıtı’na götürülecek ve burada bir tören düzenlenecek.

İLGİLİ HABER Moda Dünyasının İkonu Iris Apfel 102 Yaşında Hayatını Kaybetti
Diyarbakır Baro Başkanı için 80 ilin baro başkanının katılımıyla tören düzenleniyor...

Bu arada, cenaze töreninin düzenleneceği alanlarda ve bu alanlara çıkan yollarda alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Tahir Elçi, şehirdeki Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek. Elçi, HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’in annesi Azize ve ağabeyi Abdulaziz Baydemir’in mezarları yanına defnedilecek. Polis, cenazenin götürüleceği yol üzerinde ve mezarlık çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı.
 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler